Somali’de Türk Firmasının Şantiyesine İntihar Saldırısı! 2’si Türk 5 Ölü

Somali’de yol yapım çalışması yapmakta olan bir Türk firmasına ait şantiyeye motosikletli bir saldırgan tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda aralarında iki Türk vatandaşının da bulunduğu beş kişi hayatını kaybetti.

Somali’de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, ikisi Türk beş kişi yaşamını yitirdi. Olayda yaralanan üç Türk vatandaşı tedavi altına alındı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ölü sayısının arttığını sosyal medya hesabından duyururken şu ifadeleri kullandı:

Somali’de yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 2’ye yükseldi. Yaralanan 3’ü Türk 14 kişinin tedavisine Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Hastanemizde devam ediyoruz. Yaralı vatandaşlarımızın hayati tehlikesi bulunmuyor. Saldırıyı şiddetle kınıyorum.”

Türk Dışişlerinden Kınama

Konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, “Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali’nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali Hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz” denildi.