Sosyal Medya’da Tecavüzü Öven “Sapık Alihan” Yakalandı

Sosyal medyada bir anda ortaya çıkan ve infiale yol açtı. Videolarında Atatürk’e ve Türk bayrağına hakaretler eden, 2015 yılında katledilen Özgecan Aslan üzerinden tecavüzü öven “Sapık Alihan” lakaplı Alihan Ş. yakalandı.

Kendisine sözde Youtuber diyen ve Sapık Alihan adlı kanalda cinsel taciz içerikli videolar üreten Alihan Ş., Atatürk’e ve Türk bayrağına hakaretler ederken, 2015 yılında acımasızca katledilen Özgecan Aslan üzerinden tecavüzü öven Alihan Ş., sosyal medyayı karıştırdı.

Kanalı inceleyen kullanıcılar, Alihan Ş.’nin bir video sohbet sitesi üzerinden genç ve küçük kızlara cinsel tacizde bulunduğu videolarını ortaya çıkardı. Videolarda mastürbasyon oyuncaklarını tanıtan Alihan Ş., karşısındaki kişinin yaşını ayırt etmeden sözlü tacizlerde bulunduğu görülüyor.

Küçük çocuğa istismar itirafı

Alihan Ş., yine aynı site üzerinden çektiği videolardan birisinde bir genç kadına 3 yaşındaki çocuğa istismar ettiğini itiraf etti. Ş., yaptığı istismarın detaylarını anlatırken genç kadın anlatılanları telefonuna kaydetti. Genç kadının, Ş.’ye şikayet edeceğini söylemesi üzerine Ş. pişkince genç kızı kendi kanalını ve sosyal medya sayfasını takip etmeye davet etti.

İnfiale yol açtı

“Sapık Alihan” adlı Youtube kanalında Alihan Ş. isimli şahsın, paylaştığı videolar sosyal medyada infial yarattı. Kanal, Youtube tarafından kapatılmış olsa da kullanıcılar Ş.’ye ait videoları ortaya çıkararak Alihan Ş. için etiket oluşturdu. #SapıkAlihanTutuklansın Etiketi çoğu sosyal platformda gündem başlığına yerleşir yerleşmez İstanbul Emniyeti harekete geçti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri, görüntülerde yer aldığı ve 18 yaşından küçük olduğu tespit edilen Alihan Ş.’yi Kağıthane’de yakalayarak gözaltına aldı. Alihan Ş.’nin, “5816 Sayılı Kanuna Muhalefet”, “Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama” , “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” ve “Çocuğun Cinsel İstismarı” suçlarından bugün adliyeye sevk edileceği öğrenildi.