Stallone: Rocky Dizisi İçin Senaryo Yazmaya Başladım

Rocky Balboa ve Rambo karakteriyle bütünleşen ünlü Amerikalı oyuncu Sylvester Stallone, yapımcılığını ve yönetmenliğini de üstleneceği Rocky dizisi için senaryosunu da yazdığını sosyal medyadan duyurdu.

Stallone, sosyal medya hesabından el yazısıyla yazdığı senaryo notlarını takipçileriyle paylaşırken Rocky dizisi için senaryo yazdığını yayınladığı fotoğrafla duyurdu. Dizide Rocky’nin boks kariyerinden önceki hayatının anlatılacağı takipçileri tarafından biliniyordu.

Paylaşımda Stallone, “Yayınlanması için Rocky serisinin geçmişini anlatan bir senaryoyu bu sabah yazmaya başladım. Karakterlerin kalbindekini yansıtacağım diziyi, 10’ar bölümden oluşan birkaç sezon olarak planladım” sözlerini kullandı.

Stallone paylaştığı notta ayrıca, ‘modern tarihin dönüm noktaları’ konusuna da değindi. Ünlü oyuncu, aya ayak basma, insan hakları hareketleri ve Soğuk Savaş’ı ‘önemli kilometre taşları’ olarak nitelendirdi.

El yazımın garip olduğunu BİLİYORUM

Yaptığı paylaşımın ardından bu sefer senaryonun bir sayfasının bilgisayar yazılı çıktısını paylaşan Stallone, “El yazımın çok garip olduğunu biliyorum. Ama hedefine ulaştı. Rocky için biraz daha yaratıcı bir süreci paylaşmaya karar verdim ancak bu sefer çok daha okunaklı. Bana ne düşündüğünüzü söyleyin. Heyecanlıyım. Umarım siz de öylesinizdir. Yumruklamaya devam” ifadelerini kullanırken yapılan yorumlara hitaben özellikle biliyorum kelimesinin büyük yazıldığı da gözlerden kaçmadı.

Stallone’nin yıldızını parlatan Rocky ve Rambo karakterlerinin ilki olan Rocky, 1976 yılında seyirci karşısına çıktı. Kendisinin yazıp oynadığı boksör Rocky Balboa karakteri kendisine Oscar ödüllerinde En iyi senaryo ve en iyi oyuncu adaylığı da getirdi. Aynı anda bu dallarda adaylık kazanan Charlie Chaplin ve Orson Welles’ten sonra 3. kişi oldu.