Sürekli Ertelenen İddialı Filmin Vizyon Tarihi Yine Ertelendi

Baş rolünde Deadpool’dan tanınan Ryan Reynolds’ın oynadığı konusu ve oyuncu kadrosuyla iddialı yapım olan Free Guy (Gerçek Kahraman) filmi korona virüs salgını nedeniyle 3. kez ertelendi.

Yazın pandeminin azalması sebebiyle sinemaya gidenler olurken havaların soğuması ve vaka sayılarının artması sebebiyle salonların tedbir için tekrar kapatılması sinemaseverleri rahatsız etti. Bu süreçten etkilenen film yapımcıları birer birer filmlerini erteliyor.

20th Century Fox ve Disney ortaklığının yapımı olan Free Guy, Türkiye’deki adıyla Gerçek Kahraman filmi konusu ve oyuncu kadrosuyla ses getirmiş ve ünlü oyuncu Ryan Reynolds’ın hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenen filmdi.

İlk başta 3 Temmuz’da yayınlanması beklenen film, virüs nedeniyle 11 Aralık tarihine ertelemişti. Vaka sayılarının yükselmesi ve virüste 2. dalganın başlaması nedeniyle yapımcılar filmin resmi olarak 2021’de ileri tarihe ertelendiği açıklandı. Yeni gösterim tarihi belirsizliğini korurken filmi bekleyen sinemaseverler iddialı yapımın 3. kez ertelenmesini olumsuz karşıladı.

Free Guy ile birlikte erteleme kararı alan başka yapım da var. Ünlü yazar Agatha Christie’nin aynı adlı eserinden uyarlanan ve Wonder Woman filmiyle tanınan Gal Gadot’un başrolde olduğu Death on the Nile (Nil’de Ölüm) filmi de Free Guy gibi tarihi belirsiz şekilde 2021’e ertelendi.

Free Guy (Gerçek Kahraman) Konusu nedir?

Oyun evreninde yaşayan Guy (Ryan Reynolds) adlı yan karakterin kendisini oyun evreninde yaşadığını fark ettiği anda özgürlüğünü kazanıp gerçek kahramana dönüşmesini ele alacak. Komedi – Aksiyon tarzında olan bu filmde Reynolds’a Taika Waititi, Jodie Corner gibi isimler eşlik edecek. Yönetmenliğini Shawn Levy yaparken senaryosunu Matt Lieberman ve Zak Penn yazdı.

Filmin ertelenme konusunda oyuncular geçtiğimiz ay yayınladıkları kısa videoda “Sonsuza kadar ertelenecek” sözleriyle ertelenme durumunu tiye almıştı.