Sürerse Şaşırırım

Geçtiğimiz Cumartesi 3. bölümü yayınlanan bir dizi var. İyi günde kötü günde. Başrol oyuncuları da oldukça tanıdık ve sevilen kişiler. Başrollerini Elçin Sangu ve Mehmet Ozan Dolunay’ın paylaştığı dizi de ayrıca Yasemin Allen, Şenay Gürler, Derya Alabora, Nergis Kumbasar, Hakan Salınmış, Sinan Albayrak oynuyor.

Bildiniz mi diziyi? Romantik komedi tarzında, sosyete oğlan orta halli mahalle kızı formatında alışık olduğumuz türden bir senaryo. Başlangıçta hiç fena değildi aslında. Ancak 3. bölümün tamamını izlemeye sinirlerim dayanmadı.

Sırf süreyi doldurmak için midir yoksa komedi diye komiklik yapmak zorunda oldukları için mi bazı sahnelerinde fena saçmalamışlar. Neydi o Teksas sokakları tarzı şeyler. Düello sahnesi Allah aşkına? Şeyler diyorum çünkü inanın tarif etmeye kelime bulamadım.

Esas oğlanın annesi rolündeki Nergis Kumbasar Kiralık Aşk dizisindeki rolünden çıkamamış anlaşılan. E başrol oyuncusu da aynı olunca. Hele hizmetçisine Klara diye seslenmesi. Tavır, eda, konuşma, giyim hemen hemen aynı.

Bir de bir şey sormak istiyorum. Kayseri ya da Anadolu’da yetişen kadın ve erkekler zengin de olsalar fakir de bu dizilerdeki diğerlerine göre görgüsüz olma rolünde olmak zorunda mı? Ya o İstanbulluların onları küçümser halleri? Başka karakter yaratamıyorlar mı acaba?

Dizilerde tesadüflere alışkınız da bu dizide tesadüfler üzerine kurulmuş gibi.

Hele neydi o taksinin önünü pankartlarla kesen kadınlar? Evren işaret veriyormuş.

Sevgili evren, lütfen bana da bu kadar açık ama saçma olmayan mesajlar gönderir misin?

Hani konuşmuştuk ya her konuda her daim dizinin en anlayışlı kızı esas kızlar diye. Bu da tıpkısının aynısı. Eski sevgilisinin müstakbel eşine hayır diyemiyor naiflikten. Hele gelin kızımızın ev tadilatını esas oğlana yaptırma hikayesi. Televizyonu kapattım.

Eski diziler dışında ayakları yere basan yeni bir diziye pek rastlamadım henüz. Karar vermek için daha erken sanırım. Birkaç ilgimi çeken yeni dizi de var. Yakında paylaşırız.

Şimdilik iyi seyirler…