Tabancayla Şakalaşma Kötü Bitti

Malatya’da 2 arkadaşın tabancayla şakalaşması kötü bitti. Silahla şaka yapan arkadaşının elindeki tabancanın ateş alması sonucu başından vurularak yaralanan genç, hastanede tedavi görürken arkadaşı için yakalanması için çalışma başladı.

Olay, akşam saatlerinde Malatya’nın Şeyh Bayram Mahallesi’nde meydana geldi. Murathan K. (18), arkadaşı Ahmet B.’nin evine oturmaya gitti. Sigara içmek için çıktıkları evin bahçesinde Ahmet B., yanındaki tabancayı şaka amacıyla Murathan K.’ye doğrulttu.

İkili arasında yaşanan şakalaşmada Ahmet B.’nin ateşlediği tabancadan çıkan kurşun Murathan K.’nin başına isabet etti. Murathan K., kanlar içerisinde yere yığıldı. Silah sesini duyanların ihbarıyla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı Murathan K., sağlık ekiplerince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken silahı tutan Ahmet B. olay yerini terk etti.

Çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen ve boş kovanları toplayan polis, arkadaşını vurduktan sonra kaçan Ahmet B.’nin yakalanması için arama çalışması başladı.