Tacizde Sınır Tanımıyorlar!

Gebze’de eleman ilanı vererek, başvuru yapan kadınları taciz ettiği iddiasıyla bir kişi göz altına alındı. Verdiği eleman ilanına başvuran kadın elemanlardan sınırsız hizmet isteyen H.T., yapılan şikayetler sonucunda gözaltına alındı. ‘Çok özel’ bir asistan arayan sözde işveren, yüksek ücret vaat ediyor.

Skandal olay Kocaeli Gebze ‘de yaşandı. İnşaat firması sahibi olarak, eleman ilanı veren H.T.’nin, başvuruda bulunan kadın elemanlarla yaptığı yazışmalar ortaya çıktı. Başvuruda bulunan kadınlara cinsel tacizde bulunan H.T. şikayet üzerine yakalanarak göz altına alındı.

H.T.’nin verdiği iş ilanına başvuru yapan kadın elemanlar, başvuru şartlarını öğrenince şok oldu.

Özel Başvuru Şartları

Sosyal medya üzerinden personel alım ilanı vererek, kendisini bir inşaat firmasının sahibi gibi gösteren kişi, iddiaya göre telefonda görüştüğü kişilere başvuru şartlarını anlatınca skandal gerçek ortaya çıktı.

İşin Adı ‘Çok Özel’ Asistan

Personel alım ilanını veren H.T. isimli kişinin görüştüğü kişilere iş tanımını yaparken özel asistanlığı için “Özel biraz daha farklı her konuda anlaşabilecek biri elini tutsa problem etmeyecek biri yani ofis içinde her şeyi kabul edecek biri, bu yüzden de ücret yüksek oluyor” diye tanımladığı yazışmalarda görüldü.

Ücret Tatmin Edici

Özel asistan aradığını belirten kişi personel alım ilanına başvuru yapanlara yüksek ücret vereceğini, bunun karşılığında da ofis içerisinde her şeyi kabul etmesi gerektiğini belirtmesi iş ilanına başvuru yapanların sosyal medyada tepkilerini dile getirmesi ardından polis soruşturma başlattı.

Tacizcinin Kendisi İşsiz

İş ilanı veren kişi hakkında yapılan araştırma sonucu kimliği belirlenen H.T. gözaltına alındı. H.T.’nin bir iş yeri sahibi olmadığı, geçici süre ile bazı işlerde çalıştığı bilgisine ulaşıldı.