Tarık Ünlüoğlu, Vefatının 1. Yılında Anılıyor

En son Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol alırken rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu, ölüm yıldönümünde sevenleri ve arkadaşları tarafından anılıyor.

En son Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ünal Bey karakterini oynayan oyuncu, 2019 yılının Eylül ayında akciğer rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılmış, 1 Ekim’de yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Ünlü oyuncunun ölümün 1. yıldönümünde sevenleri ve arkadaşları paylaşımlarıyla Ünlüoğlu’nu anıyor.

Oktay Kaynarca:

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Kurtlar Vadisi dizilerinde birlikte rol aldığı Oktay Kaynarca, Ünlüoğlu’nun mezarı başında çekilmiş fotoğrafını ” Özleştik be abi …. “ notuyla hesabından paylaştı.

Gülenay Kalkan:

Tarık Ünlüoğlu’nun kendisi gibi oyuncu olan eşi Gülenay Kalkan, eşinin videosunu paylaşarak “Hiç ayrılmadık ki” notunu ve fotoğrafının altına “1ekim……öyle tarifsiz bir acı ki…………” notunu paylaşarak Ünlüoğluna olan özlemini dile getirdi.

Demet Akbağ:

Tarık Ünlüoğluyla Eyvah Eyvah filminde birlikte rol alan Demek Akbağ, fotoğrafa “İyi ki yollarımız kesişmiş , hem çalışıp hem gülüp eğlenmişiz ,.huzur içinde yat” notunu düşerek onu andı.

Yılmaz Erdoğan:

Yılmaz Erdoğan, “Ustamız, dostumuz, ağabeyimiz Tarık Ünlüoğlu’nu saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.” sözleriyle Tarık Ünlüoğlu’nu andı.

Ata Demirer:

Tarık Ünlüoğlu’yla birçok filmde oynayan Ata Demirer, “Kahkahaların hâla kulaklarımızda hep bizimlesin Tarık abi..” yazısını paylaşarak Ünlüoğlu’nu andı.

Tarık Ünlüoğlu Kimdir?

Asıl adı Reşat Tarık Ünlüoğlu olan usta oyuncu 16 Kasım 1957’de dünyaya geldi. İzmir Namık Kemal Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Ankara Devlet Konservatuvarına girdi. Kısa süre opera eğitimi aldıktan sonra eğitimine tiyatro bölümünden devam etti. 20 Seneyi aşkın süre boyunca Ankara Devlet Tiyatrosunda çalışan Ünlüoğlu, İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin oldu.

Karakteristik ses tonuna sahip olan Ünlüoğlu, oyunculuğun yanında seslendirme çalışmaları da yaptı. Ünlüoğlu’nun Türkiye’de Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Testere Necmi karakteriyle tanındı. Kurtlar Vadisi’nin ardından Gümüş, Benden Baba Olmaz, Benim Annem Bir Melek, Avrupa Avrupa dizileriyle büyük hayran kitlesi edinen, Eyvah Eyvah, Sümela’nın Şifresi Temel ve Berlin Kaplanı filmleriyle de sinemada başarısını gösteren Ünlüoğlu 2011 yılında konuk olduğu bir tv programında kendisinin komedyen olduğunu düşündüğünü ve komedi oynayanın dramı da oynayabileceğini söylemişti.

Son olarak ekranlara Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ünal Kaplan karakterini oynayan Ünlüoğlu, Eylül ayında akciğer rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılmış, 1 Ekim’de de hayatını kaybetti.