Tekirdağ’da Sahte İçki Operasyonu

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Jandarmanın bir depoya yaptığı baskın sonucu satışa hazır halde bulunan sahte viski, şişe etiketleri, sahte bandrol ve sahte içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Çorlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin aldığı ihbar sonucu kiralık olduğu tespit edilen depoya operasyon düzenledi. Sahte içki üretimi yapıldığı depoda yapılan operasyon sonucu sahte viski markası etiketleri ve kapaklarında sahte bandrol bulunan 1 litrelik şişelere doldurulmuş halde 80 litre viski, iki plastik şişede 12 litre viski, 10 litre etil alkol, 10 litre viski maltı, 750 adet çeşitli içki markalarına ait boş şişe, 200 viski markası etiketi, 290 sahte içki bandrolü, 289 alkol şişesini kapatmak amacıyla kullanılan şişe kapağı ve alkolün doldurulması kullanılan 4 boş şırınga ele geçirildi.

Jandarma Komutanlığı operasyonda 1 kişiyi gözaltına aldıklarını ve sahte içki malzemelerini de imha etmek üzere el koyduğunu açıkladı.