Telefonu televizyona nasıl yansıtırız

Telefonu televizyona nasıl yansıtırız

Haberinizi haberine göre. Bir çok insan akıllı telefon kullanmakta. Fakat güvenlik amaçlı normal telefon kullanan kitle de yok değil. Her neyse burada konumuz zaten bu da değil. Günümüzde üretilmiş olan çoğu üst model ve orta segmentte bulunan telefonların çoğunda televizyona bağlanma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede telefonların ekranları televizyonlara yansıtılmakta. Peki bu işlem nasıl yapılır?

Öncelikle telefonuzunu bu işlemi destekleyip desteklemediğini öğrenerek işe başlamalısınız. Telefonunuzun bildirim tepsisini aşağıya kaydırarak Miracast, ChromeCast ya da Screen Mirroring gibi bir özelliği var mı kontrol edin. Eğer bu özelliklere telefonunuz sahipse televizyona bağlanılabilir bir telefonunuz var demektir. İkinci aşama ise televizyonunuzun bu işlemi destekleyip desteklememesi. Bunun için televizyonunuzun ayarlarında yine Miracast ve Screen Mirroring özelliğini bağlayacak bir özelliğin olması gerekli. Bu özellik yeni nesil televizyonlarda bulunmakta. Eğer tüplü veya eski model LCD televizyonlarınız varsa muhtemelen bu özellik televizyonunuzda yoktur.

İlk önce televizyonunuzu ve telefonunuzu birbirine tanıtın. Özellikleri hem telefonda hem televizyonda açarak telefonunuzun televizyona bağlanmasını sağlayın. Cihazlar arasında arıza veya sorun oluşmazsa 30 saniye içerisinde telefonunuzun ekranı televizyonda görülecektir.

Eğer bağlantıda her şeyi doğru yaptığınıza inanıyor fakat bağlantı olmadıysa telefonunuzu ve televizyonunuzu kapatarak tekrar açın ve yeniden işlemleri deneyin. Bu şekilde oluşan sorunlar çok yüksek ihtimalle geçecektir.

Telefon ve televizyonun bağlantısını kurduğunuzda televizyonunuzda telefonunuzun ekranının kolayca görebilir ve film, fotoğraf, oyun gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Fakat oluşan tek dezavantaj, telefonunuzun şarjı biraz daha hızlı tükenmeye başlıyor ve ara sıra görüntüde oluşan donmalar ve kasmalar olabiliyor. Bunların haricinde ger hangi bir sorunun oluştuğunu görmedik ve duymadık.

Telefonu televizyona nasıl yansıtırız