Terörü Tamamen Bitirecek Operasyon Başladı

Yurt içinde terörün tamamen bitirilmesi için İçişleri Bakanlığınca Şırnak, Siirt, Van ve Hakkâri’de 2 bin 512 personelin katılımıyla Yıldırım-13 Bestler Dereler Operasyonu başlatıldı.

2 Bin 512 Personel Görev Alıyor

İçişleri Bakanlığınca Şırnak-Siirt-Van-Hakkâri illerinde yıldırım-13 Bestler Dereler Operasyonu başlatıldı. Operasyonda jandarma komando, jandarma özel harekât (Jöh), polis özel harekât (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 2 bin 512 personel görev alıyor.

Bölücü teröre örgütünün kış öncesi hareket kabiliyeti ve barınma arayışını bertaraf etmek, ülke içinde iletişimi ortadan kalkan örgütün bu kabiliyetini bir daha elde edememesini sağlamak ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmeye yönelik Şırnak-Siirt-Van-Hakkâri illerinde “Yıldırım-13 Bestler Dereler” Operasyonu başlatıldı.

Yurt İçinde Terörün Tamamen Bitirilmesi Amaçlanıyor

Bahse konu operasyonda Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (2.512) personel 161 operasyonel tim görev alıyor.
Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 13 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Yıldırım Operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam (124) terörist etkisiz hale getirilmiş, (53) işbirlikçi yakalanmış, (190) mağara, sığınak ve depo imha edilmiş, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.