TikTok’tan Kullanıcılarını Sevindiren “Türkiye” Kararı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, popüler sosyal video uygulaması TikTok’un yapılan görüşmeler sonucunda Türkiye’de temsilci açacağını duyurdu. Bu karar uygulama kullanıcılarını sevindirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından TikTok uygulaması yöneticileriyle yaptığı görüşmeler sonucu VK ve Youtube’un ardından Türkiye’de temsilci atamayı kabul ettiklerini duyurdu.

Sayan hesabından haberi şu sözlerle paylaştı:

“VK ve YouTube’un ardından bugün yaptığımız görüşmeler neticesinde TikTok da temsilci atayacağını açıkladı. Temennimiz diğer sosyal ağ sağlayıcıların da bir an önce temsilcilerini bildirmeleri ve yükümlülüklerini yerine getirmeleri. Hayırlı olsun!”

Yasaktan muaf olacak sosyal medya ağı sayısı 3’e yükseldi

1 Ekim tarihinde yürürlüğe giren sosyal medya yasasıyla birlikte Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan yurt dışı kaynaklı Sosyal Medya platformlarına Türkiye’de temsilci açma zorunluluğu getirilmişti.

İlk olarak 10 milyon ve ardından 30 milyon TL para cezası uygulanmasının ardından VK ve Youtube temsilci açmayı kabul etmişti. 3 Aylık reklam yasağına sayılı günler kala temsilci atamayı kabul eden sosyal medya ağları sayısı TikTok ile birlikte 3’e yükseldi.

Halen temsilci üzerine çalışmaları olmayan Instagram, Twitter, Facebook, Periscope, Dailymotion, Pinterest ve LinkedIn’in yakında gelecek reklam yasağından etkileneceği tahmin ediliyor.