TOKİ Borçlara İndirim Yaptı

TOKİ’den ev sahibi olan ve borçlarını ödemede zorlanan vatandaşlara müjde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan geldi. TOKİ’den ev sahibi olan ve ödemeleri devam eden vatandaşlara, borçlarını kapatmaları halinde yüzde 20 indirim yapılacağını duyurdu.

21 Ekim’de Başlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den ev sahibi olanlar için önem taşıyan bir duyuru paylaştı. Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, TOKİ’den ev sahibi olan ve ödemeleri devam eden vatandaşlara borçlarını kapatmaları halinde yüzde 20 indirim yapılacak.

TOKİ’den ev sahibi olan ve borçları devam edenleri yakından ilgilendiren duyuru Murat Kurum tarafından paylaşıldı. Açıklama göre borç kapatma durumunda vatandaşlara yüzde 20 indirim yapılacak. Kampanya 21 Ekim’de başlayacak.

Bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da indirimden yararlanabilecek.

Buna göre, borcun tamamını kapatamayacak olanlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödeme üzerinden yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

19 Kasım Son Gün

İndirim kampanyasına dair detaylar TOKİ tarafından bugün açıklanacak. Kampanyaya dair başvurular 21 Ekim’de başlayacak ve 19 Kasım’a kadar başvurular sürecek.

Aidat Borcu Olmaması Gerekiyor

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

Kampanya şartlarına göre, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 haziran sonu itibarıyla başlamış konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek.

Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler ise indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Ayrıca kampanyadan faydalanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.