Torun ve Yeğen Kılığına Giren Dolandırıcı Suçüstü Yakalandı

İstanbul’da genellikle yaşlı kişileri hedef alan, kimisine torunu kimisine yeğeni olduğunu söyleyerek binlerce lira vurgun yapan dolandırıcı polis ekibinin sıkı takibiyle suçüstü yakalandı. 

İstanbul’da kılıktan kılığa giren dolandırıcı, yalnız yaşayan yaşlıları hedef aldı. Kimilerine kendilerinin torunları olduğunu, kimilerine de yeğenleri olduğunu söyleyerek kandırdı ve binlerce lira aldı.

Kadıköy ve Üsküdar’da yaşayan yaşlı insanları daha sık hedef seçen dolandırıcı, önce çevrede keşif yapan dolandırıcı, yaşlılar hakkında bilgi topladı. Gerekli bilgileri edindikten sonra yaşlıları telefonlarla arayıp kendisinin yeğeni veya torunu olduğunu söyleyerek para istedi.

Parayı kendisi yerine arkadaşının gelip alacağını söyleyen dolandırıcı, parayı almaya kendisi gelip parayı aldıktan sonra hızla kayboluyordu.

Mağdur vatandaşların ihbarı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timi ekipleri dolandırıcıyı takip etmek için çalışma başlattı. Bu sırada dolandırıcı, başka yaşlı kadını arayıp dolandırma girişiminde bulundu ancak yaşlı kadın inanmak yerine polise ihbar etti.

Yaşlı kadınla plan yapan polis ekipleri, dolandırıcıyı söz verdikleri adrese çağırdı. Başarılı operasyonla yakalanan dolandırıcının birçok yaşlıyı dolandırdığı ortaya çıktı.