Türkiye, En Yüksek Günlük Kovid-19 Vakasına Sahip 3. Ülke Oldu

Dünya Sağlık Örgütü ve World’o Meter verilerine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayısının açıklamasının ardından günlük 29 Binin üzerinde vaka sayısıyla Brezilya, Rusya, İtalya, Fransa ve İngiltere’yi geçerek en yüksek günlük vaka sayısına sahip 3. ülke oldu.

Kovid-19 salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Sağlık Bakanlığı’nın günlük vaka sayılarını açıklamasının ardından istatistiklerde büyük oynama oldu. Dünya Sağlık Örgütü ve World’o Meter istatistiklerine göre dünya korona virüs istatistiklerinde Türkiye, günlük vaka sayısında Amerika ve Hindistan’ın ardından 3. ülke oldu.

Dün açıklanan 29 bin 281 vaka, dünya korona virüs istatistiklerinin oynamasına sebep oldu. Türkiye, dün günlük vaka sayısıyla günün en yüksek korona virüs vaka sayısına sahip 3. ülke oldu. 20 bin günlük vaka üstü olan ülkeler arasında bulunan Brezilya, Rusya, İtalya ve Fransa’yı geçen Türkiye için uyarılar devam etse de vatandaşların uyarıya dikkat etmediği de gözlendi.

Aynı istatistiklere göre vaka sayısında ilk 10’a giren Türkiye, hasta sayısı istatistiklerinde en yüksek 12. ülke durumunda.