Tuzla Belediye Başkanı’ndan Hamilton’a Cevap: Bak İşine Kardeşim

9 Yıl aradan sonra Formula 1 yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen Formula 1 sıralama turlarında Tuzla Belediyesi’ne ait süpürme aracı damga vurdu. Yağmur nedeniyle ara verilen turlarda pisti kurutmak için yarış alanına giren süpürme aracı sosyal medyada gündem oldu. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, keşke temizleselerdi diyerek eleştiren Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton’a yol süpürme aracı ile sosyal medya hesabından cevap vererek “Bak işine kardeşim” dedi.

Dünyanın en prestijli araç yarışlarından Formula 1, 9 yıl sonra tekrar Türkiye’ye geldi. Tuzla Intercity İstanbul Park’ta bugün yapılan sıralama turları ilginç olaylara sahne oldu.

Şiddetli yağış nedeniyle durdurulan sıralama turlarının ardından Tuzla Belediyesi’ne ait Yol Süpürme Aracı piste girerek yol kurutma çalışmalarına başladı. Temizlik aracını pistin birinci virajının başında gören izleyiciler ise ‘Birinci viraja ulaşan tek araç’ yorumunu yaptı.

Formula 1’in resmi hesabı piste giren temizlik aracının fotoğrafını “Geç yarışmacı Pole pozisyonu için ortaya çıktı” notuyla paylaştı. Sayfanın takipçileri gönderi altında mizahi paylaşımlar yaparken bir cevap da Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı sosyal medya hesabından verdi.

Yazıcı, Formula 1’in fotoğrafını alıntılayarak pist hakkında eleştiride bulunan Lewis Hamilton’ın hesabını etiketleyip “Bak işine kardeşim” açıklamasında bulundu.

Daha sonrasında Formula 1 organizasyonları da aynı fotoğrafı paylaşarak bugüne dair yorumlarda bulundular. Sezonun başarılı takımlarından Mercedes de aynı fotoğrafı “Hepimiz gülüyoruz. Bugün birinci viraja ulaşan tek kişi o” yorumunu yaptı.

Sosyal medyayı en aktif kullanan Belediylerden Tuzla Belediyesi de bu fotoğrafı paylaşanlardan bir başkası oldu. Tuzla Belediyesi Sosyal Medya hesabı üzerinden “Yarıştayım sonra ariyim mi seni?” notunu düşerek paylaşırken, Aksaray Belediyesi “Tuzla Belediyesi in Hamilton out.” notuyla Tuzla Belediyesini destekledi.

Lance Stroll’ün tur yarışlarını 1. bitirerek pole pozisyonunu kazanmasının ardından Türk kullanıcılar Stroll için destek mesajları paylaşırken asfaltları eleştiren Lewis Hamilton’a tepki yağdırmaya devam ediyor.