Ümitcan Uygun’un Yakınları, Gazetecilere Saldırdı

Sosyal medyada yayılan uyuşturucu görüntülerinden sonra gözaltına alınıp ve daha sonra ‘Uyuşturucuya özendirme’ suçundan tutuklanan Ümitcan Uygun’un görüntülerini çekmeye çalışan Anadolu Ajansı (AA) ekibi, Uygun’un yakınları tarafından Adliye çıkışında saldırıya uğradı.

Ankara’da Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in (21) ölümü ile ilgili adı sıkça geçen şüphelisi Ümitcan Uygun, sosyal medyadaki görüntüleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra ‘Uyuşturucuya özendirme’ suçundan sevk edildiği Ankara Adliyesinde nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Ümitcan Uygun polis tarafından cezaevine götürülmek üzere adliyeden çıkarıldığı sırada görüntü almak isteyen AA kameramanı Mustafa Vergiveren ile foto muhabiri Doğukan Keskinkılıç, Uygun’un yakınlarının saldırısına uğradı.

Saldırganların, görüntü aldığı sırada darp ettikleri AA kameramanı Mustafa Vergiveren yere düştü. Saldırganlar, Vergiveren’e yerde de tekme attı.

Foto muhabiri Keskinkılıç’a da vurmak isteyen saldırganlar, adliyenin güvenlik görevlilerince engellendi.

AA ekibine tehdit ve hakarette bulunan saldırganlar, Uygun’un avukatı tarafından taksiye bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı.

AA ekibinin sağlık durumunun iyi olduğu, saldırganlardan şikayetçi olunacağı öğrenildi.