Ünlü Araba Markasından İlginç Güvenlik Testi

İsveç’in en önemli araba markalarından Volvo, eşi benzeri olmayan güvenlik testine imza attı. Volvo, test kapsamında 10 yeni aracını vinçle 30 metre yükseğe kaldırdıktan sonra aşağıya attı.

Araç güvenliği konusunda yeniliklere imza atan İsveç’in araba markası Volvo, yaptığı son güvenlik testiyle gündeme geldi. En kötü çarpışmaları test eden İsveç markası Volvo, kaza sonucunda sonuçları deneyimleyebilmeleri için 10 yeni aracını  ilk kez 30 metre yükseklikte bir vinçten aşağıya bıraktı.

Konuyla ilgili konuşan Volvo Cars Trafik Kazaları Araştırma Ekibi’nde görevli Hakan Gustafson, “İsveç kurtarma hizmetleriyle yıllardır çok yakın bir şekilde çalışıyoruz. Hedefimiz aynı: yolların herkes için daha güvenli olması. Umarız hiç kimsenin başına çok şiddetli bir kaza gelmez. Maalesef tüm kazaları önlemek mümkün değil. Bu nedenle, çok şiddetli bir kaza meydana geldiğinde elimizde hayat kurtarmaya yardımcı olacak yöntemler olması büyük önem taşıyor. Bu bağlamda hayat kurtarmaya yardımcı olacak yöntemleri itina ile alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Volvo kaza test ekibi daha sonra yaptığı testlerin videosunu çekerek internete yükledi.