Ünlü Müzisyen Eddie Van Halen Hayatını Kaybetti

Rock müzik dünyası ünlü gitarist ve Van Halen grubunun kurucusu Eddie Van Halen’in ölüm haberiyle sarsıldı. Acı haberi oğlu sosyal medya hesaplarından duyurdu.

TMZ Haberine göre Hollanda doğumlu ünlü gitarist ve Van Halen grubunun kurucusu Eddie Van Halen ailesi yanında tedavi gördüğü Santa Monica St. Johns hastanesinde 65 yaşında hayatını kaybetti.

Ünlü müzisyenin uzun zamandır kanserle mücadele ettiği bilinmekteydi ve ölüm haberi ailesiyle birlikte sevenleri yasa boğdu. Uzun zaman gitar penasını ağızında tutması sonucu oluşan ağız kanserinin yanı sıra gırtlak kanseri de olan Van Halen’i akciğerinde oluşan kanser sarsmıştı. Sigara tiryakisi olduğu bilinen Eddie Van Halen, kanser tedavisi gördüğü sırada kanserli dokunun vücuduna yayılması sonucu tedavi görmek için müziğe ara vermişti.

Ölüm haberini aynı zamanda Van Halen grubunun bass gitaristi olan Eddie Van Halen’in oğlu Wolfgang Van Halen tarafından sosyal medyadan ” Bunu yazıyor olduğuma inanamıyorum ama babam Edward Lodewijk Van Halen, bu sabah uzun zorlu kanser mücadelesini kaybetti. O isteyebileceğim en iyi babaydı. Onunla sahnede ve sahne dışında paylaştığım her an bir hediyeydi. Kalbim kırıldı ve bu kayıptan sonra tamamen düzeleceğimi sanmıyorum. Seni çok seviyorum baba “ paylaşımıyla ünlü müzisyenin ölümünü duyurdu.

Eski eşi Valerie Bertinelli sosyal medya üzerinden ” 40 yıl önce seninle tanıştığımda hayatım sonsuza kadar değişti. Hayatıma oğlum Wolfgangla bana gerçek ışığı verdin. Akciğer kanserinin tedavi mücadelesinde ruhunu ve afacan gülümsemeni muhteşem korudun. Wolfie ile ben son anlarında yanında bulunduğum için minnettarım. Sonraki hayatta görüşürüz hayatımın aşkı “ paylaşımıyla eşine veda etti.

Eddie Van Halen, asıl adı Edward Lodewijk Van Halen olan Hollandalı müzisyen. 26 Ocak 1955’te Amsterdam’da dünyaya gelen müzisyen, müziğe 12 yaşında ağabeyi Alex ile birlikte gitar çalarak başladı. Profesyonel müziğe ağabeyiyle birlikte kurduğu “Mamut” grubuyla başladı. Michael Jackson’ın ünlü şarkısı Beat It’in gitar solosunu çalarak tanındı. Vurarak çalma tekniğiyle dünyaya adını duyurdu. Ağabeyiyle kurduğu Van Halen grubuyla dünya çapında şöhret kazandı. Oğlu Wolfgang Van Halen’i 2006 yılında gruba bass gitarist olarak katan Eddie Van Halen, kanserinin vücuduna yayılması sonucu tedavisi için müziğe ara vermişti.