Ünlü Oyuncu Trans Birey Olduğunu Açıkladı ve Adını Değiştirdi

Inception ve Juno filmleriyle tanınan ve devam etmekte olan Umbrella Academy dizisinin yıldızı olan ünlü oyuncu Ellen Page, sosyal medya hesabından kendisinin artık bir trans birey olduğunu açıkladı. Açıklamadan sonra oyuncu adını Elliot Page olarak değiştirdiğini duyurdu.

Juno, Başlangıç (Inception) ve X-Men: Geçmiş Günler Gelecek filmleriyle ülkemizde tanınan ve Akademi ödülleri adaylığı bulunan deneyimli oyuncu Ellen Page, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla artık trans birey olduğunu ve artık adının Elliot Page olduğunu açıkladı.

Geçmişte eşcinsel olduğunu açıklayan oyuncu cinsiyetinin değişiminden sonra şu açıklamayı yaptı:

“Sonunda, gerçek halimle olmanın ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem. Trans olduğum gerçeğini seviyorum. Queer olduğum gerçeğini seviyorum. Bunu yazdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Burada olduğum için. Hayatımda bu yere geldiğim için. Bu yolculukta beni destekleyen insanlara karşı çok büyük bir minnettarlık duyuyorum.

Öz benliğimin peşinden gidebilmek için nihayet kim olduğumu sevmenin ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem.

Gerçek şu ki, şu anda son derece mutlu hissetmeme ve ne kadar ayrıcalık taşıdığımı bilmeme rağmen, aynı zamanda korkuyorum. Zarar vericilikten, nefretten, ‘şakalardan’ ve şiddetten korkuyorum.

Her gün taciz, istismar ve şiddet tehdidiyle uğraşan tüm translara: Seni görüyorum, seni seviyorum ve bu dünyayı daha iyi hale getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Page için birçok oyunculardan destek yorumları gelirken oynadığı dizinin yayınlandığı platform olan Netflix’ten “Süper kahramanımızla çok gurur duyuyoruz! ELLIOT SENİ SEVİYORUZ 3. sezonda geri dönüşünü görmek için sabırsızlanıyoruz!” paylaşımı geldi. Netflix daha sonra oyuncunun başrolde oynadığı Umbrella Academy dizisindeki kadro listesindeki adını Elliot Page olarak güncelledi.