Ünlü Yayıncı Kendine Müzisyen’den Korsan Çekiliş Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde ünlü fenomen ve yayıncılara açılan “Korsan Çekiliş” soruşturması sosyal medyayı karıştırdı. Soruşturma açılan isimlerden biri olan internet yayıncısı Kendine Müzisyen lakaplı Kemal Can Parlak, sosyal medya hesabından “Bu olayların birisi gelir, birisi gider çok önemli mevzular değil.” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 10’a yakın ünlü yayıncı ve fenomenlere yasal izin alınmadan çekiliş yani ‘korsan çekiliş’ yapıldığı gerekçesiyle soruşturma başlatmış, Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir yazmıştı.

Bu haber üzerine ilk açıklamada bulunan isim Kendine Müzisyen adıyla yayın yapan yayıncı Kemal Can Parlak’tan ve onun bağlı olduğu yayıncı/espor şirketinin kurucusu Okan Demirel’den geldi.

Kendine Müzisyen: Bu olayların birisi gelir, birisi gider çok önemli mevzular değil

Yayıncı Kendine Müzisyen, sosyal medya hesabından kendisine açılan soruşturma hakkında “Bu olayların birisi gelir, birisi gider çok önemli mevzular değil. Bu tür durumları yaşayacağımı bilerek bu yola çıktım ama sizin benim zarar göreceğimi düşündüğünüz yerde bu kadar bana sahip çıkacağınızı bu yola çıkarken hayal bile edemezdim. Hepinize sonsuz teşekkür ederim.” yorumunda bulunurken yayıncının takipçileri, yayıncıya destekçi olduğunu belirtti.

Okan Demirel: Kaynağı belirsizlikte olan bir haber

Kendine Müzisyen’in menajerlik, yayıncılık ve espor faaliyetlerini yapan şirketi BigBossLayf’ın kurucusu ve yöneticisi Okan Demirel, sosyal medya hesabından 5 maddelik basın açıklaması yayınladı. Demirel, olayı aynı anda öğrendiklerini belirtirken, avukatlarının dosyayı araştırdıklarını ancak dosyaya ulaşılamadığını ifade etti.

Demirel ve avukatlarının yaptıkları araştırma sonucu 25 Aralık 2020 tarihine ait bir başvuru bulunduğunu ancak dosyanın Savcıya ulaşmadığından dolayı yeterli bilgi almadıklarını ve kendilerine bir tebligat gelmediğini belirtti.

Haberi yazan kişinin bu kadar dosya ve bilgilere nasıl eriştiğini merak ettiğinin altını çizen Demirel, haberin kaynağının belirsizlikte olduğuna dikkat çekti. Kimsenin yayıncılarının itibarını sarsmayacağını ve davanın sonuna kadar takipçisi olacağını yayınladığı yazıyla duyuran Demirel, başka açıklamada bulunmadı.