Vefat Eden Yaşlı Çift, Yaşadığı Kasaba Sakinlerine Milyonluk Miras Bıraktı

Almanya’nın Hessen eyaletinde 2014 yılında vefat eden Alfred Wedel ve 2018 yılı sonunda vefat eden 73 yaşındaki Renate Wedel, yaşadığı kasaba sakinlerine 6.2 milyon Euro (yaklaşık 59 milyon TL) miras bıraktı.

Almanya’nın Hessen eyaletinde yer alan ve 6 köyden oluşan Waldsolms kasabasında yaşayan ve 2014 ve 2018 yıllarında vefat eden 73 yaşındaki Renate Wedel ve 81 yaşındaki eşi Alfred Wedel, yaşadığı kasabanın sakinlerine 6.2 milyon Euro miras bıraktı. Waldsolms belediyesinin web sitesinde yer alan duyuruya göre, 1975 yılında Waldsolms’a yerleşen çift o zamandan bu yana kasabada yaşayan ve 2014 yılında Alfred ve 2018 yılı sonunda hayatını kaybeden Renate Wedel’in yaşadığı kasabanın sakinlerine 6.2 milyon Euro (yaklaşık 59 milyon TL) miras bıraktığı ortaya çıktı. Wedel çiftinin düzenlediği vasiyetnamede yer alan mirasın bir banka hesabı, hisse senetleri, değerli eşyalar, ev ve mülkten oluştuğu açıklandı.

Kimse inanmak istemedi

Yerel belediye Başkanı Bernd Heine konuyla ilgili şaşkın olduğunu ifade ederek “İlk başta bunun mümkün olmadığını düşündüm, bir virgülün kaydığını düşündüm” dedi. Waldsolms topluluğu sözcüsü ise yaptığı açıklamada, “Waldsolms topluluğu olarak bu önemli miras için Wedel çiftine teşekkür ediyoruz. Mirasın büyük bir kısmının kasabadaki tesis ve altyapı çalışmaları için kullanılacak” diye konuştu.