Wesley Sneijder, Hollanda’da Kulüp Satın Almaya Hazırlanıyor

Galatasaray’ın sevilen eski futbolcusu Wesley Sneijder, Hollanda 2. Lig ekiplerinden Den Bosch’u satın almak için görüşmelere başladı.

Galatasaray’da 2012-2013 ve 2014-2015 sezonlarından lig şampiyonluklarının yanı sıra 3 Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final başarılarına imza atan Wesley Sneijder ülkesinde kulüp satın alıyor. Efsane futbolcu ve iş ortağı Ebert Dollevoet, Hollanda 2. Ligi takımlarından Den Bosch’u satın almak için görüşmelere başladı.

Ebert Dollevoet

Önce kendi içlerinde sorunu çözmelerine müsaade ettik

Hollanda’nın popüler spor gazetesine konuşan Dollevoet, “Kulübe yardım etmek istiyoruz. Bu haberin sızmasına çok üzüldük ve bu nedenle FC Den Bosch ile görüşmelerimizi askıya aldık. Bunu işlerin nasıl ilerlemesi gerektiğini görmek için yapıyoruz, çünkü yönetimdeki birinin kulübünün çıkarlarını düşünmediği ortada. Önce kendi içlerinde sorunları çözmelerine izin verdik. Kulübe ve taraftarlarına yardım etmek istiyoruz, başka hiçbir amacımız yok” ifadelerini kullanmıştı.

Sneijder dışında aynı kulübü almak isteyen Amerikalı şirket de var

Aynı kaynağa göre öte yandan Den Bosch kulübünün tek talibi Wesley Sneijderin olmadığını, Belçika’da KV Oostende, İngiltere’de Barnsley, Fransa’da Nancy Lorraine ve İsviçre’de FC Thun takımlarının sahibi olan Amerika merkezli Pacific Media Group da Hollanda ekibini bünyesine katmak istiyor. Amerikan şirketinin mevcut yönetime bu satın alma için 1.5 milyon Euro’luk bir teklifte bulunduğu belirtildi.