Yargıtay’dan Baldız Cinayetine Ömür Boyu Hapis

Kayseri’de 12 yıllık kayıp gizeminin ardından cinayete kurban gittiği ortaya çıkan Filiz Karadavut’u (16) öldürdüğü iddiasıyla tutuklu olan ve yargılanan eniştesi Umut Çakırer’e (38) verilen ömür boyu hapis cezası, Yargıtay tarafından onandı.

2006 yılında 16 yaşındayken Kayseri’de bir anda kaybolan Filiz Karadavut’un ailesi yıllarca izini aramıştı. Bir dönem televizyon programında konu olan Filiz Karadavut’un kaybolduğu yıl öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. 2018 yılında cinayet yapılan soruşturmalar sonucu enişte Umut Çakırer’in itirafıyla ortaya çıkmıştı.

Filiz Karadavut’u öldürdüğünü itiraf eden enişte Çakırer, ifadesinde, baldızını iple boğarak öldürdüğünü, cesedini ise Kayseri’de Yuvalı Mahallesi’nde bulunan bir mağaraya gömdüğünü söylemiş ancak polis ekiplerinin aramalarına rağmen Filiz Karadavut’un cesedini bulunmamıştı. Umut Çakırer, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

2 yıldan fazla süredir tutuklu bulunan Umut Çakırer’e mahkeme ömür boyu hapis kararını verdi. Yargıtay geçtiğimiz günlerde Çakırer’e verilen hapis cezasını onadı.