Yasak Olmasına Rağmen Yapılan Düğünü Polis Bastı

BURSA’DA POLIS EKIPLERI, KORONAVIRUS TEDBIRLERI KAPSAMINDA YASAK OLMASINA RAGMEN KACAK YAPILAN DUGUNE BASKIN DUZENLENDI. BASKINDA ARALARINDA GELIN VE DAMADIN DA BULUNDUGU 25 KISIYE 3 BIN 150’SER LIRADAN 78 BIN 750 LIRA CEZA KESILIRKEN, DUGUNU BASILAN GELIN ISE GOZYASLARINA BOGULDU. FOTO:MEHMET INAN-BURSA-DHA

Bursa’da polis ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen yapılan düğüne baskın düzenledi. Baskında aralarında gelin ve damadın da bulunduğu 25 kişiye, 3 bin 150’şer liradan 78 bin 750 lira ceza kesildi. Bu sırada gelin, polis baskını nedeniyle gözyaşlarına boğuldu.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri ile Ertuğrul Gazi Polis Merkez Amirliği ekipleri, toplantı ve toplu etkinliklerin korona virüs tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen Yiğitler Mahallesi’ndeki bir düğün salonunda, düğün organizasyonu olduğu yönünde ihbar aldı. Bunun üzerine ekipler, düğün salonuna baskın düzenledi.

Polislerin geldiğini fark eden bazı misafirler düğün salonunun üst katına çıkarak saklanmak istedi. Ekipler odaları tek tek dolaşarak gizlenen kişileri bularak aşağıya indirdi. Bazı misafirler ise polis ekiplerine sorumluluğun işletme ve düğün sahiplerinde olduğunu ifade ederek ceza kesilmemesini istedi. Ekipler hem düğüne katılan misafirleri hem de düğün sahiplerini konuyla ilgili bilgilendirerek İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle düğünlerin yasaklandığını sadece nikah kıyılabileceğini anlattı. Polis, aralarında gelin ve damat ile salon işletmecisinin de bulunduğu 25 kişiye 3 bin 150’şer liradan toplam 78 bin 750 TL para cezası kesti.

Gelini arkadaşları teselli etti

Baskın sırasında gelin ise gözyaşlarına boğuldu. Dakikalarca gözyaşı döken gelini arkadaşları teselli etti.