Yerli Aşı’da İnsanlı Deney Aşamasına Gelindi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli Covid-19 aşının geliştirildiği Tekirdağ Kapaklı’daki Koçak Farma Tesislerinde ziyaret ve incelemelerde bulundu. Bakan Koca, aşının geliştirildiği laboratuvarda yetkililerden aşı hakkında bilgi aldı. Bakan Koca, cep telefonundan Cumhburbaşkanıyla yaptığı telefon görüşmesinde yerli aşıda insanlı deneme aşamasına geçildiğinin müjdesini verdi.

Covid-19 Tüm dünyada ve Türkiye’de etkisi altına aldı. Dünyanın büyük ülkelerinde de olduğu gibi Türkiye’de de aşı çalışmalara başlandı ve aşama aşama herkes takip etti.

Tekirdağ Kapaklı’daki Koçak Farma Tesislerinde’de ziyaret ve incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı hakkında yeni bilgiler edindi.

Ziyaret sırasında Bakan Koca, cep telefonuyla görüntülü olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı ve aşıda insan denemesine geçildiğinin müjdesini verdi. Bakan Koca, aşı denemelerinin bir hafta 10 gün içinde geçileceğini söylerken Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşıyı geliştiren ekibe teşekkür edip kısa sürede piyasaya çıkmasını diledi.

Bakan Koca, son olarak aşıların enjektöre çekilmiş halini gösterdi.