Yılbaşı Gecesi Havaya Açılan Ateş Neredeyse Can Alıyordu

İstanbul Maltepe’de yılbaşı gecesi 10 yaşındaki S. İ. odasındaki penceresinden havai fişekleri izlediği sırada nereden geldiği belli olmayan yorgun merminin omuzuna isabet etmesiyle yaralandı.

Olay, yılbaşı gecesi Maltepe‘de saat 00.05 sıralarında meydana geldi. 10 yaşındaki S. İ. havai fişekleri izlemek için odasındaki pencereye çıktı. Küçük çocuk bir süre sonra sol omuzunda ağrı hissetti. Yardım istediği annesi kızının omuzunu kontrol ettiğinde morluk ve yerde bir mermi çekirdeğini gördü. Küçük kızını annesi bir akrabasıyla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesine götürdü. Küçük çocuk, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Polis ekipleri küçük çocuğun omuzuna isabet eden yorgun merminin nereden geldiği tespit etmek için çalışma başlattı.

Kimsenin canı yanmasın

Çocuğun annesi Merve İ., “Havaya fişek atılınca çocuk merak edip camı açtı. Sesler geldi, korktu. Kızıma camı kapatmasını söyledim. Zaten camı kapatmasıyla kurşunun gelmesi bir oldu. Kızım çığlık atmaya başladı bir anda. Neye uğradığımızı şaşırdık. Kurşunun daha sonra yerde olduğunu fark ettik. Çocuğumun o halini görünce hemen aileme haber verdim. Hastaneye götürdük. Çok şükür kızım yaşıyor, en azından nefes alabiliyor. Daha kötü olabilirdi. Belki başından vurulabilirdi ya da felç kalabilirdi. Bunu yapanların bulunmasını istiyorum. Bir daha kimsenin canı yanmasın” dedi

Yorgun mermiyle yaralanan küçük çocuk ise, “Havaya fişek atılıyordu. Bakmak için camı açtım. Hemen sonrasında iki el silah sesi geldi. Silah sesini duyunca irkildim. Korkunca tam camı kapatacakken sonra bir el daha silah sesi duydum. Sonra omzunda bir ağrı hissettim. Yere baktığımda kurşunu gördüm. Sonra zaten omzum şişmeye ve kanamaya başladı. Annem ve akrabalarım beni hastaneye götürdü. Şu anda ise kolumu oynatmadığım sürece canım yanmıyor” diye konuştu.

İstanbul Avcılar’da havaya açılan ateş cama isabet etti

Avcılar, Tahtakale Mahallesi’ndeki Ispartakule Mevkii’nde evde oturan Serpil Demirci, yeni yılın ilk dakikasına girilmesi ile birlikte silah sesleri duyduklarını, oğlunun oturduğu odanın çift camlı penceresine büyük gürültü ile kurşun isabet ettiğini anlattı. Serpil Demirci, bu olayın şokunu aradan geçen iki güne rağmen atlatamadıklarını belirtirken, Başakşehir Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak şikayetçi olduklarını söyledi. Odasında arkadaşı ile telefonda konuştuğu sırada merminin cama isabet ettiğini ifade eden Efe Hazar Demirci ise, “Polisler geldi. Evde araştırma yaptı. ‘Yorgun mermi’ olarak nitelendirdikleri silahtan çıkan kurşunun iki camın arasına düştüğü belirlendi. Çok korktuk” dedi. Polis, soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.