Yıldız Oyuncu LeBron James’in Sakatlık Durumu Ciddi

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) Los Angeles Lakers’ın yıldız oyuncusu LeBron James, sakatlık durumunun ciddi olduğunu ve uzun süre sahalardan uzak kalacağını açıklandı.

LA Lakers’ın yayınladığı resmi açıklamaya göre, Los Angeles Lakers’ın Atlanta Hawks’a 99-94’lük skorla yenildiği maç sırasında sağ ayak bileğinden sakatlanan 36 yaşındaki James’in durumunun ciddi olduğunu, sahalara dönüş tarihinin belli olmadığı belirtildi.

Amerikan spor basınında yer alan haberde, James’in söz konusu sakatlık nedeniyle en az bir ay boyunca sahalardan uzak kalacağı, tedavi süreciyle beraber bu sürenin uzatılacağı belirtildi.

Sakatlığının ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulunan James, “Takım arkadaşlarıma sahada yardım edememek kadar hiçbir şey beni üzmüyor veya sinirlendirmiyor. Gerçekten yıkıldım. İyileşme sürecim başladı. Hiç ayrılmamışım gibi yakında geri döneceğim.” ifadelerini kullandı.

LeBron James, geçtiğimiz gün oynanan Los Angeles Lakers – Atlanta Hawks maçının 2. çeyreğinde Solomon Hills’in sert müdahalesi sırasında LeBron James, ayağının burkulmasıyla dengesini kaybederek düştü. Lakers hayranları, Solomon Hills’in bu müdahaleyi kasıtlı yaptığını ve James’i bilerek sakat bıraktıklarını iddialarının ortaya atılmasından sonra Hills, açıklama yayınladı.

Hills, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Asla oyuna saygısızlık edip bir oyuncuyu kasıtlı olarak dışarı çıkaramaz… O bunu biliyor. Benim için önemli olan tek şey bu. Hızlıca iyileşmesi için dualar ediliyor.” sözlerini kullandı.