Yıldız Tilbe Sosyal Medyadan Kafa Tuttu

Sosyal medya hesabından korona virüs tedbirlerine karşı gelen şarkıcı Yıldız Tilbe’ninDevlet beni suç işlersem içeri atabilir, hak ettiysem boynum kıldan incedir; ülkemi, soyumu ben seçmedim. Bunun dışında devlet dahi olsa bana zorla hiçbir şey yapamaz ve yaptıramaz ne aşı, ne çip, ne HES kabul etmiyorum! Ben devlet için değil devlet benim içindirsözleri tartışma yarattı.

Sosyal medya hesabından korona virüs önlemleri ve aşının ücretsiz olmasıyla ilgili ardı ardına paylaşımlar yapan ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

‘Soyumu ben seçmedim’

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Tilbe, “Devlet beni bir suç işlersem içeri atabilir, hak ettiysem boynum kıldan incedir; Adımı, ülkemi, soyumu kan grubumu ben seçmedim. Bunun dışında devlet dahi olsa bana zorla hiçbir şey yapamaz ve yaptıramaz. Ne aşı, ne çip, ne HES kabul etmiyorum. Ben devlet için değil devlet benim içindir.

‘Aşıyı değil, ekmeği bedava yapın’

Bedavaymış aşılar, ekmeği bedava yapın, ilaçlar hastaneler bedava olsun evsizlere bedava ev verildin, kimin neye ihtiyacı varsa bedava olsun, insan üç gün bile olsa rahat yaşasın, bedava aşıymış, böyle iyilik görmedim, ölüm sizden önce gelsin sizden iyidir.

‘İlaçlar silah oldu’

Dünyada silahlı savaşlar birden durdu, cephe değişti insan oldu, ilaçlar da silah oldu, niye vurdurayım kendimi, koyun muyum ben sayıları bilinsin diye kulağı küpelenen ya da kuş muyum kameralı çip takılmış nereye gidersem görünen, ya da fare miyim üstümde ilaçlar denenen.

‘Allah bana az da olsa akıl vermiş’

Benim kimseye saygısızlığım yok hiçbir kişi ya da kurumun karşısında değilim. Allah bana da az da olsa akıl vermiş kendi kendimin efendisi benim. İstemediğim hiçbir şey yasa ya da kurumlarca devlet eliyle de olsa dayatılamaz, bireyin huzurunu bozmak değil sağlamak devletin hakkıdır” açıklamaları büyük tartışma yarattı.