Ziya Selçuk’tan ‘Yüz Yüze Eğitim’ Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki hafta Kabine toplantısında bu konu tekrar değerlendirmeye alınacak. Okulların açılmasını biz de istiyoruz ama duruma bakılacak. Muhtemel senaryolar değerlendirilip okul kararı verilecekdedi. Selçuk, yarıyıl tatilini öne almanın da senaryolar arasında bulunduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NTV’de soruları yanıtladı.

Yüz Yüze Eğitim

Önümüzdeki hafta Kabine toplantısında bu konu tekrar değerlendirmeye alınacak. Bu tür kararları almak tamamen veriye bakma gerekliliği doğuruyor. Okulların açılmasını biz de istiyoruz ama duruma bakılacak. Muhtemel senaryolar değerlendirilip okul kararı verilecek. 4 Ocak bizim için umut vaat eden bir tarih açıklamasında ifade etmek istediğim, okulların bir an önce açıklaması yönünde bir talebim var. Tüm bunlara baktığımda 4 Ocak iyimser bir tahmin.

Yarıyıl Tatili Öne Alınacak mı?

Yarıyıl tatilini öne almak senaryolar arasında bulunuyor.

En Az Bir Sınav Yüz Yüze Yapılacak

22 Ocak’ta karne vermek istiyoruz. En az bir sınavı yüz yüze yapmak istiyoruz. Biz çocuğunuzun eline basılı karne vermek istiyoruz. Tüm şartlara karşı da hazırlıklarımı sürdürüyoruz.

Öğretmenler Ne Zaman Aşı Olacak?

Öğretmenlerin bir an önce aşılanması için çalışma sürüyor.

500 Bin Tablet Projesi

150 bin tablet dağıtıldı, Ocak’ta 500 bin hedefi var. Dağıtılan tabletlerle internet desteği de veriliyor.

EBA’ya Erişim Sıkıntısı Yaşanır mı?

Mart ayından bu yana sadece bir kere sıkıntı yaşandı. Anaokulu ve kreşlerin durumuna ilişkin bir değerlendirme, önümüzdeki hafta Kabine toplantısında değerlendirilecek.

LGS ve YKS Müfredatı

EBA’nın içeriği gelişti, şu an yeterince kaynak var. Müfredatın tümünden sorumlu olmak bize gelen tavsiyeler arasında. Bu karar bürokratik değil, eğitimcilerin ortak görüşü. Bizim nisan, mayıs aylarında telafi eğitimimiz oldu. Önümüzdeki 2 yıl için bir telafi eğitim planımız var.