18 Ekim 2023

NASA, Ay’a evler inşa etmeye hazırlanıyor

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2040 yılına kadar Ay'da ev inşa etmek için harekete geçtiklerini açıkladı.
18 Ekim 2023

İsrail’in Gazze’deki hastaneye saldırısı Türkiye’nin farklı illerinde protesto ediliyor

İsrail'in Gazze'de hastaneye yönelik saldırısı sonrası Ankara ve İstanbul başta olmak üzere çok sayıda kentte protesto gösterileri gerçekleştiriliyor.
18 Ekim 2023

Hazine 24.3 milyar lira borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği iki tahvil ihalesinde toplam 24 milyar 348,9 milyon lira borçlanmaya gitti.
18 Ekim 2023

Ürdün ziyaretini erteleyen Biden, Gazze’deki saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi

- İsrail sonrası yapacağı Ürdün ziyaretini erteleyen ABD Başkanı Joe Biden, Gazze'deki hastane saldırısında hayatını kaybedenler için başsağlığında bulundu, yaralılara acil şifalar diledi.
18 Ekim 2023

İsrail’den Türkiye’deki vatandaşlarına ülkeyi acilen terk etme çağrısı

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi, Gazze’deki gerilim tırmanması bağlamında 'yurtdışındaki İsrail vatandaşlarına yönelik saldırı tehdidi' nedeniyle Türkiye’de bulunan vatandaşlarına derhal ülkeden ayrılmaları çağrısında bulundu.
5 Ekim 2023

Yüzü nemlendirmek için ne yapılır?

Yüzünüzü nemlendirmek, cildin kurumasını önlemek, yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cilt sağlığını korumak için temel bir adımdır. Doğru nemlendirme, cildinizi besler, canlandırır ve korur ancak yüzü nemlendirmek sadece sık sık bir nemlendirici kullanmakla sınırlı değildir; aynı zamanda cilt tipinize ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri seçmek ve doğru teknikleri uygulamak da önemlidir.
5 Ekim 2023

Başbakan Sudani görevlendirdi: Irak Dışişleri Bakanı Hüseyin Bakan Fidan ile ‘sınır güvenliğini’ görüşecek

Türkiye'nin Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya yönelik hava harekatlarının ardından Bağdat yönetiminden dikkat çeken hamle geldi. Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani, Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin’i Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile 'sınır güvenliği'ni görüşmesi için görevlendirdiği bildirildi.
5 Ekim 2023

Ukrayna’da savaşın başından bu yana 1243 sağlık merkezine saldırı gerçekleşti

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Ukrayna Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna-Rusya Savaşının başlangıcından bu yana Ukrayna'da sağlık merkezlerine 1243 saldırının gerçekleştirildiğini duyurdu.
5 Ekim 2023

Drone attack kills 80 and wounds 240 at a Syrian military graduation ceremony, official says

The strike killed civilians, including six children, as well as military personnel, and there were concerns the death toll could rise as many of the wounded were in serious condition, Health Minister Hassan al-Ghabash said.