20 Temmuz 2024

Oteller boş kalınca fiyatlar kırıldı: Yüzde 50’ye varan indirim var

Sezonda boş kalan oteller, müşteri çekebilmek için 'yaz fırsatları' adı altında yüzde 50'ye varan indirim kampanyaları düzenlemeye başladı. 46 bin TL'lik tatilin 31 bin TL'ye kadar gerilediği ifade edildi.
20 Temmuz 2024

Sinan Ateş cinayetinde savcı mütalaasını açıkladı

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin davada savcı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. İddianamedeki benzer suçlardan cezalandırma isteyen savcı, 3 sanık için de beraat talep etti. Duruşma, sanıkların esas hakkında savunma yapması için 30 Eylül’e ertelendi.
20 Temmuz 2024

Dışişleri Bakanlığı: İsrail, Filistin’deki mevcudiyetini bir an önce sona erdirmeli

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistin topraklarındaki mevcudiyetini bir an önce sona erdirmesi ve yol açtığı zararı tazmin etmesi gerektiğini açıkladı.
20 Temmuz 2024

Uşak, Çanakkale ve Balıkesir’de orman yangını alarmı! Çok sayıda ev tahliye edildi

Uşak'ın Banaz ilçesinde orman yangını çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale başlatılırken Kızılcaören köyünde tedbir amaçlı 11 ev tahliye edildi. Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi ve Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde de çıkan orman yangınını söndürmek için çalışma başlatıldı.
20 Temmuz 2024

Düzce’de ormanlık alanda çıkan örtü yangını büyümeden söndürüldü

Çilimli ilçesinde çalılık alanda başlayan örtü yangını, itfaiye ekipleri ve bölge halkının yardımıyla büyümeden söndürüldü. Düzce Valisi ve Çilimli Belediye Başkanı olay yerinde incelemelerde bulundu.
20 Temmuz 2024

Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu “B3″ten “B1″e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti, kredi notu görünümünü ise "pozitif" olarak korudu. Moody's, Türkiye tarihinde ilk kez kredi notunu iki kademe birden artırdı.
18 Temmuz 2024

Özel, KKTC’de Rauf Denktaş’ın kabrini ziyaret etti: Mirasınız yaşatmak için çalışacağız

Özel, KKTC’de Rauf Denktaş’ın kabrini ziyaret etti: Mirasınız yaşatmak için çalışacağız
18 Temmuz 2024

İzmir’de büyük yangın

İzmir'in Gaziemir ve Buca ilçeleri arasında çıkan orman yangını ile Foça ilçesindeki orman yangınına müdahale devam ediyor.
18 Temmuz 2024

No Taxes on Tips? A Trump Idea Gains Ground.

The sudden popularity of exempting tips from taxes is a reminder of the improvisational nature of economic policymaking under Donald Trump.