Kılıçdaroğlu: Onlar sattılar, biz geri alacağız

Rusya, Norveçli 10 diplomatı sınırdışı edecek
27 Nisan 2023
Trump’ın tecavüzle suçlandığı dava bugün başlıyor
27 Nisan 2023
Tümünü göster

Onlar sattılar, biz geri alacağız

Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’daki mitingde konuştu.

İktidarı eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, ”Dolar ile euro ile verdikleri bütün ihalelerin tamamını Türk Lirası’na çevireceğim.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

”Gençler büyük sıkıntı çektiğinizi biliyorum, üniversiteden mezun oluyorsunuz işsizsiniz aylardır yıllardır iş bulamıyorsunuz. İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır, bunu da gayet iyi biliyorum. Bütün bunları çözeceğiz. Devlet taşeron çalıştırmaz, kadrolu memur çalıştırır.

Geleceğim o şeker fabrikasını yeniden alacağız. Onlar sattılar, biz geri alacağız. Orada Afyonlular çalışacaklar. Özelleştirmeden sonra 34 yıl sonra Türkiye dışarıdan şeker ithal etti. Şeker buğday arpa yulaf gübre ithal ediyorlar.

Memleketi yabancılar doyurmaya başladı, bir de afrayla tafrayla geziyorlar ‘Biz milliyetçiyiz.’ diyorlar. Batsın sizin milliyetçiliğiniz. Kul hakkı yemem kul hakkı da yedirmem.

418 milyar doları alacağım ve vereceğim bu millete. Mütedeyyin kardeşlerime de seslenmek isterim en büyük günah kul hakkı yemektir, kul hakkı yiyenlere Allah aşkına oy vermeyin.

Emekliler Kurban Bayramı’nda bankaya gittiğinizde 15 bin liralık ikramiyeniz orada hazır olacak. Beşli çeteye gelince tefecilere gelince para var. Vay efendim ‘Parayı nereden bulacaksın?’ Onlardan alacağım emekliye vereceğiz. Türkiye zengin bir ülke. Elin oğluna parayı buluyorsun. Dolar ile euro ile verdikleri bütün ihalelerin tamamını Türk Lirası’na çevireceğim.””